Adwokat Małgorzata Mańczuk

O mnie

Adwokat Małgorzata MańczukW 2013 r. ukończyłam studia na kierunku Prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Białymstoku rozpoczęłam w 2014 r. Trzyletni okres aplikacji odbyłam w Firmie Adwokackiej Kramer, Oksentowicz, Winarski i Wyszyński s.c. pod patronatem Mecenasa Jana Oksentowicza. W ramach aplikacji zajmowałam się głównie sprawami karnymi i karno-skarbowymi, dzięki czemu zdobyłam cenne doświadczenie w tym zakresie. Pokrywa się to także z moimi zainteresowaniami, które skoncentrowane są na przestępstwach gospodarczych. Z uwagi na szeroką specjalizację Kancelarii, w czasie aplikacji zajmowałam się także obsługą prawną przedsiębiorców oraz prowadzeniem spraw cywilnych, rodzinnych, administracyjnych, pracy i ubezpieczeń społecznych.

Jestem doktorantką w Katedrze Postępowania Karnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, a w swojej pracy naukowej zajmuję się problematyką procesów poszlakowych. Prowadzę zajęcia ze studentami III roku z przedmiotu Postępowanie karne. Rozprawę doktorską przygotowuję pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Cezarego Kuleszy.

Egzamin adwokacki zdałam w 2017 r. i od tego momentu wykonuję zawód adwokata.

Jestem członkiem Komisji ds. Kultury i Integracji Środowiskowej działającej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Białymstoku.